Kia začíná s výrobou nových modelů

Společnost Kia Motors Slovakia se připravuje na zahájení výroby nových modelů. Jak informoval mluvčí společnosti Kia Dušan Dvořák, automobilka v současnosti začala s předposlední fází testovací výroby nového automobilu Hyundai ix35.

„Po technologické stránce je náš závod připraven na výrobu třetího modelu. Máme před sebou závěrečnou fázi testování výroby nového automobilu Hyundai ix35, která proběhne začátkem ledna 2010 a v případě jejího úspěchu přejdeme plynule na sériovou výrobu. Po automobilu Kia Sportage, který v našem závodě vyrábíme od roku 2007, to bude druhý SUV model,“ dodal Dvořák.

Žilinská automobilka během celozávodní dovolené o vánočních svátcích plánuje připravit technologické zařízení na zahájení výroby nové verze modelu Kia Sportage. „Sériová výroba je naplánována na konec měsíce června 2010. Automobil bude veřejnosti oficiálně představen na jaře příštího roku,“ doplnil Dvořák. Společnost Kia Motors Slovakia od července letošního roku začala s výrobou nové verze modelu Kia cee’d. Od září firma vyrábí motory 24 hodin denně v třísměnném provozu, k původně vyráběným 1,4 a 1,6litrovým benzinovým a 1,6 a 2litrovým dieselovým motorům přibyl i 1,4litrový diesel.Práci na montážní lince motorů našlo přes 100 nových zaměstnanců. tak v současnosti pro společnost Kia Motors Slovakia pracuje více než 2 800 lidí.

Kia Motors Slovakia je prvním výrobním závodem společnosti Kia Motors Corporation v Evropě. Závod byl vybudován v období let 2004 až 2006. Výroba automobilů i motorů pro osobní automobily byla spuštěna v prosinci 2006. Kia na Slovensku v současnosti zaměstnává 2 800 lidí a vyrábí automobil Kia cee’d ve třech karosářských úpravách – pětidveřový cee’d, kombi cee’d _sw a třídveřový sportovní pro_cee’d i sportovně užitkový model Kia Sportage. Od spuštění sériové výroby v prosinci 2006 výrobní brány závodu opustilo již více než 490 tisíc vozů.

Nejnovější články

Další články autora