Za týden zlevnily benzíny a nafta v EU o cent za litr

Pokles cen ropy a pohonných hmot na světových trzích se projevil i na průměrných cenách v Evropské unii (EU). Za týden zlevnily benzíny a nafta v unii průměrně přibližně o cent za litr. Jak dále agenturu SITA informoval internetový portál natankuj.sk, projevilo se to i tím, že benzíny zdražily pouze ve dvou zemích a ve dvaceti zlevnily. Cena nafty šla nahoru v pěti státech, v sedmnácti zlevnila.

Slovensko se v žebříčku nejnižších cen benzinů v rámci unie vrátilo po týdnu zpět z 18. místa na 17. V žebříčku cen nafty nás mírné zvýšení cen potvrdilo na předposlední příčce. Naše pozice z pohledu okolních zemí, které jsou součástí unie, zůstávají nezměněny. „Můžeme pouze konstatovat, že benzíny a nafta na Slovensku jsou nadále nejdražší v porovnání se zeměmi Visegrádské čtyřky a Rakouska,“ konstatuje portál.

V žebříčku nejnižších cen benzinů bez daní jsme se dostali o jedno místo výše, na 22. příčku. Všechny země Visegrádské čtyřky a Rakouska mají benzíny bez daní levněji. Ve srovnání s nejlevnější zemí, Polskem, jsou naše ceny bez daní vyšší v průměru přibližně o pět centů za litr. V žebříčku cen nafty bez daní jsme klesli ze 13. na 16. místo, čímž jsme se dostali za Rakousko a Polsko. Dražší naftu bez daní mají v Maďarsku a Česku.

Benzíny na Slovensku jsou oproti průměru unie stále levnější zhruba o dva centy za litr. Nafta je však dražší o více než devět centů za litr. Ceny benzinů bez daní jsou v naší zemi o tři centy vyšší ve srovnání s průměrem unie, nafta bez daní o něco přes jeden cent za litr.

Nejnovější články

Další články autora