Dolce Gusto modernizuje, přichází KP210

Na pultech prodejen se objevuje nová verze automatických espresso strojů Nescafé Dolce Gusto, tentokrát s označením KP210. Je zřejmé, že předchůdce na trhu uspěl a tak jsme se dočkali vylepšení, která přinesou nižší spotřebu, silnější espresso a robustnější konstrukci. Systém kapslí pro přípravu nápojů zůstává beze změn.

Nižší spotřeba šetří náklady
Původní verze automatického espressa Dolce Gusto nebyla nejúspornější. Pokud jste zapomněli stroj po přípravě nápoje vypnout, v termobloku ohříval vodu až do doby, než jste se rozhodli pro přípravu dalšího šálku. Jelikož se to v kancelářích a domácnostech odráželo na vysoké spotřebě, nová KP210 je vybavena šetřícím režimem. Pokud během 20 minut po přípravě posledního šálku kávy nikdo jeho služby nepotřebuje, přepne se do režimu spánku s 0,4 wattovou spotřebou. Znamená to, že stroj může v takovém stavu běžet nepřetržitě, aniž byste jej museli odpojovat od zdroje napájení.

15 barů, jak se patří
S obnoveným systémem napájení vstupuje do hry také nové tlakové čerpadlo s plným 15 barovým výkonem. Tobolkové espresso a espresso intenso mělo bohatou, sytou krému i v původním systému. Přechod na silnější model může přispět k delší životnosti stroje a výrobci otevře širší prostor pro přípravu kávových směsí. Bude moci používat i takové, na které byl původní stroj přislabý.

Nová páka, magnetický držák
Silná kovová páka s vratnou pružinou, magnetický držák kapslí, aretační páka s integrovaným zvedačem – to vše jsou prvky, které mají zvýšit uživatelský komfort. Možná se ptáte proč – nejen domácnosti jsou místem, kde se s tímto strojem můžete setkat. Ve světě podnikových provozů a kanceláří má silnou konkurenci, které musí odolávat.

Nové barvy, nová cena
S obnovenými funkcemi a prvky přichází také design, který má na neupozornit. Dostupné jsou tři barevné varianty – černá, červená a krémová. Cena byla stanovena na 150 eur včetně startovacího balíčku, původní model naleznete v prodejní síti za 116 eur.

Nejnovější články

Další články autora