Ryanair začne létat z Bratislavy i do Malagy

Irský nízkonákladový letecký dopravce Ryanair bude létat z Bratislavy i do španělské Malagy. Novou pravidelnou linku začne provozovat od 22. června 2010 dvakrát týdně, informovala ve středu obchodní a marketingová manažerka Ryanairu Henrike Schmidtová.

Společnost, která je největším osobním dopravcem v Bratislavě, očekává, že linku mezi Bratislavou a Malagou by mohlo využít ročně přibližně 30 000 pasažérů. Provozování pravidelné linky umožní otevření 38. základny Ryanairu v Malaze, která je středomořským letoviskem na jihu Španělska. Ryanair začal letos provozovat na bratislavském letišti osm nových pravidelných linek. V letošním roce plánuje společnost v Bratislavě přepravit kolem jednoho milionu cestujících.

Ryanair koncem listopadu oznámil, že od 7. května 2010 začne provozovat pravidelnou linku spojující italské Trapani na ostrově Sicílie s Bratislavou. Lety plánuje provozovat dvakrát týdně v pondělí a pátek s odlety z Bratislavy v odpoledních hodinách. Otevření nové linky podle dopravce umožní umístění dalších dvou letadel na letišti Trapani. První z nich by mělo přibýt na letišti koncem března a druhé z celkem čtyř bázovaných letadel bude od května zajišťovat lety ze Sicílie do Bratislavy. Ryanair tak v Trapani rozšíří síť destinací o dalších čtrnáct linek.

Ryanair provozuje na bratislavském letišti 17 pravidelných linek do osmi zemí. Je největším dopravcem na letišti v Bratislavě, když za deset měsíců letošního roku na něm přepravil 631,6 tis. pasažéry. Ryanair má 37 základen a provozuje více než 950 nízkonákladových linek do 150 destinací ve 26 zemích. Do konce letošního roku bude společnost operovat s flotilou 210 nových Boeingů 737-800 a objednaných má dalších 102 nových letadel, včetně plánovaných vyřazení, která budou postupně dodávána během dvou a půl roku. Ryanair momentálně zaměstnává přes 7 tis. zaměstnanců a očekává, že v současném fiskálním roce převeze přibližně 66 milionů. cestující.

Nejnovější články

Další články autora